Dlaczego warto zorganizować kursy niemieckiego w siedzibie firmy?

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest organizacja kursów w biurze. Wielu profesjonalnych lektorów oferuje taką usługę. Umawiają się oni z szefem firmy, w jakich dniach o jakich porach mają odbywać się zajęcia i po prostu sami dojeżdżają do swoich kursantów.

W firmie lepiej

Zajęcia odbywające się w siedzibie firmy są niewątpliwie o wiele bardziej komfortowe dla pracowników, a co za tym idzie – więcej osób będzie na nie regularnie docierało. Większości osób jest o wiele łatwiej zmotywować się, by wstać godzinę wcześniej rano i pojechać do swojej firmy, niż jechać na inny koniec miasta na lekcję, a później przez korki przebijać się do biura. Podobnie jest z zajęciami po pracy. Więcej osób zostanie w biurze na godzinę dłużej, niż dojedzie do szkoły językowej w innym punkcie miasta. Dojazd w inne miejsce jest czasochłonny, co sprawia, że część osób woli zrezygnować z zajęć w dniu, w którym mają wiele na głowie. Podczas wiosennych i letnich miesięcy dochodzi do tego pokusa wagarowania. Gdy pracownicy wreszcie wychodzą z biura po kilku godzinach, mają ochotę spotkać się ze znajomymi w parku, a powrót do klimatyzowanego wieżowca na godzinę nauki staje się pomysłem nie do zrealizowania.

Subtelna kontrola

Gdy zajęcia odbywają się w siedzibie firmy, szef może łatwo skontrolować, czy naprawdę mają one sens. Zerkając do sali konferencyjnej może szybko sprawdzić frekwencję na lekcji, a nawet sam posłuchać wykładu i upewnić się, że poziom zajęć jest odpowiedni. Ma również częsty kontakt z lektorem. Może zapytać go o postępy swoich pracowników, a także zlecić mu kolejne tematy do przepracowana ze swoją kadrą. Zajęcia prowadzone w siedzibie firmy są zazwyczaj tańsze, gdyż szef nie musi wynajmować innego pomieszczenia, w którym mogłyby odbywać się kursy.