Jak wybrać dobre biuro tłumaczeń?

Wybór dobrego biura tłumaczeń jest jedną z ważniejszych decyzji w historii firmy. Od poprawnie przetłumaczonych treści zależy jej sukces, a także profesjonalne relacje z klientem. Na co należy zwrócić uwagę wybierając biuro tłumaczeń?

Doświadczenie

Jedną z najważniejszych cech biur tłumaczeń jest ich doświadczenie na rynku. Firma, która przetrwała na nim wiele lat, na pewno miała do czynienia z wieloma branżami i typami klientów. To, że istnieje tak długo, prawdopodobnie jest skutkiem wywiązywania się z umów i wysokiej jakości świadczonych usług. Dlatego warto zdecydować się na kogoś z dużym stażem.

Terminowość

Terminowość to druga cecha, którą cenią sobie przedsiębiorcy. Nawet najlepsze tłumaczenie może być powodem strat w firmie, jeśli nie zostanie oddane na czas. Tłumacze, którzy nie wywiązują się z terminów szybko tracą klientów.

Specjalizacja

Warto zapytać się pracowników biura tłumaczeń, w czym się specjalizują. W niektórych branżach potrzebna jest znajomość nomenklatury z danej dziedziny, np. w wypadku tłumaczeń medycznych czy technicznych. Zawsze szukajmy tłumacza, który w jakiś sposób może być powiązany z branżą, w której działamy.

Ceny

Usługi tłumaczy nie należą do najtańszych, jednak czasami nie warto przepłacać. Duże biura tłumaczeń zatrudniające wielu pracowników często bywają droższe niż tłumacz, który oferuje swoje usługi indywidualnie. Jeśli wystarczy nam jednoosobowa obsługa tłumaczeń, nie szukajmy wielkiej firmy oferującej tłumaczenia na 10 języków.

Profesjonalne oprogramowanie

Niewiele osób wie, że zawodowi tłumacze używają profesjonalnego oprogramowania. Pozwala im ono na budowę baz słów, dzięki którym kolejne, podobne tłumaczenia dla tej samej firmy nie odbiegają od siebie.

Inne usługi

Wybierając tłumacza warto zapoznać się z innymi usługami, jakie dana osoba oferuje. Być może udziela lekcji języka, prowadzi kursy lub korepetycje. Jeśli jej portfolio nie kończy się tylko na tłumaczeniach – tym lepiej! Oznacza to, że tłumacz cały czas się rozwija i szuka nowych wyzwań.