Kiedy zmienić tłumacza?

Obecnie wiele polskich firm korzysta z pomocy profesjonalnych tłumaczy. Jednak wśród tłumaczy, jak w wielu innych zawodach zdarzają się ludzie, którzy niezbyt dokładnie przykładają się do swoich obowiązków. Na rynku obecnie swoje usługi oferuje wielu tłumaczy, szkoda więc Twoich pieniędzy i czasu na niezadowalającą Cię współpracę. Co powinno skłonić Cię do poszukania nowego tłumacza do wykonywania zleceń dla Twojej firmy?

Nieterminowość

Nieterminowość jest jednym z najczęściej wymienianych powodów, przez który przedsiębiorcy decydują się na zmianę tłumacza. Zlecenie nieoddane na czas nieraz może być przyczyną, dla której firma poniesie straty. W większości biznesów czas to pieniądz, jeśli więc tłumacz oddaje wykonane zlecenie zbyt późno po raz kolejny, zastanów się, czy nie zakończyć z nim współpracy.

Rzetelność

Tłumaczenia powinny być idealne i nie pozostawiać cienia wątpliwości co do ich treści. Jeśli tłumacz przysięgły wykonuje swoją pracę niedokładnie, a przetłumaczone przez niego dokumenty wracają z urzędów z zastrzeżeniami po raz kolejny, nie warto z nim dalej współpracować. Profesjonalny tłumacz powinien zawsze sprawdzić wykonaną przez siebie pracę kilka razy i nie dopuszczać do takich sytuacji. Płaci się mu właśnie za to, aby kwestie językowe załatwiać szybko i bezproblemowo.

Zbyt formalny kontakt

Oczywiście tłumacz nie musi być Twoim najlepszym przyjacielem. Jednak Wasza współpraca powinna przypominać raczej partnerstwo, niż suchą wymianę poleceń. Dzięki partnerskiemu podejściu łatwiej będzie Wam porozumieć się, czego nawzajem od siebie oczekujecie. Tłumacz obserwując przepływ dokumentów z Twojej firmy być może po jakimś czasie doradzi Ci lepsze rozwiązania lub inną formę współpracy. Warto wtedy wysłuchać jego opinii.

Brak rozwoju

Nie kontynuuj również współpracy z tłumaczem, który się nie rozwija i nie ma stałego kontaktu z językiem. Wybieraj tych tłumaczy, którzy poza ślęczeniem nad dokumentami prowadzą też kursy językowe i są gotowi prowadzić szkolenia nawet z języka biznesowego różnych branż.